هشدار امنیتی سرویس دیسکاس به کاربران

سرویس دیسکاس نشت اطلاعات ۱۷.۵ میلیون کاربر خود در سال ۲۰۱۲ را تایید کرد


پنج‌شنبه هفته گذشته سرویس دیسکاس در یک اطلاعیه عمومی اعلام کرد که اطلاعات ۱۷.۵ میلیون کاربر این سرویس، در سال ۲۰۱۲ توسط هکرها به سرقت رفته و برای پیشگیری از بروز مشکلات امنیتی، تدابیر ویژه در نظر گرفته است.

دیسکاس یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های نظردهی برای مطالب سایت‌ها و وبلاگ‌هاست که با استفاده از آن کاربران می‌توانند مجامع و شبکه‌های آنلاین اظهار نظر و اشتراک گذاری نظرات را ایجاد کنند. این سرویس از سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شده و به هکرها با نفوذ به سرورهای این شرکت، موفق به سرقت بخشی از اطلاعات که تا سال ۲۰۱۲ در این سرویس ثبت شده بود، شده‌اند.

سرویس دیسکاس در اطلاعیه اخیر خود تایید کرده است که هکرها با نفوذ به سرورهای این شرکت در سال ۲۰۱۲، اطلاعات حدود ۱۷.۵ میلیون حساب کاربری، شامل ایمیل، نام‌کاربری، تاریخ ساخت حساب، آخرین زمان ورود به حساب و کلمات عبور هش شده با SHA-1 را به سرقت برده‌اند.

دیسکاس گفته است که اطلاعات سرقت شده از سال ۲۰۰۷ تا جولای ۲۰۱۲ یعنی زمان حمله را دربر می گیرد و این سرویس از زمانی که این موضوع را مطلع شده است، به کاربران خود اطلاع‌ داده است که کلمات عبور حساب کاربری‌شان را تغییر دهند. همچنین این شرکت به کاربران خود توصیه کرده است که احراز هویت دو مرحله‌ای را برای حساب‌های کاربری خود فعال کنند.