نگرانی‌های پیش آمده در خصوص جاسوسی هات‌اسپات شیلد از کاربران

هات‌اسپات شیلد متهم به جاسوسی و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران


مرکز دموکراسی و فناوری (CDT) طی یک شکایت ۱۴ صفحه‌ای از سرویس دهنده‌ی VPN معروف و محبوب هات‌اسپات شیلد به مقامات کمسیون تجارت فدرال آمریکا خبر داد و خواستار تحقیقات بیشتر در اینباره شد.

 

مرکز دموکراسی و فناوری که یک گروه غیرانتفاعی حمایت از حقوق دیجیتال و حریم خصوصی است، در شکایت خود از نقض سیاست «مرور ناشناس» با ایجاد وقفه و هدایت ترافیک اطلاعات کاربران به وب‌سایت‌های شریک برای فعال کردن تبلیغات هدفمند توسط هات‌اسپات شیلد نوشته است.

 

در این شکایت آمده است که هات‌اسپات شیلد در تمامی سرویس‌های خود، اطلاعات خصوصی کاربران، موقعیت جغرفیایی، نوع وبگردی، سوابق خریدهای اینترنتی و موارد مشابه دیگر را گردآوری کرده و در اختیار اشخاص ثالث قرار می‌دهد. مضاف بر این، هات‌اسپات شیلد به صورت اجباری با تزریق کد JavaScript به مرورگر باعث نمایش تبلیغات خود به کاربران می‌شود.

 

آنچه مسلم است، این موضوع سبب نقض آشکار حریم خصوصی و به خطر افتادن امنیت کاربران بوده و توصیه می‌شود استفاده از فیلترشکن و VPN هات‌اسپات شیلد را کنار بگذارید.

 

در حال حاضر هات‌اسپات شیلد بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و به صورت رایگان free و پولی elite مشغول ارائه خدمات است. 

 

متن شکایت CDT را می‌توانید در اینجا ​مطالعه کنید.