چرا نباید از ویندوز ویستا استفاده کنید؟

سیستم عامل ویندوز همچنان محبوب‌ترین سیستم عاملی است که توسط کاربران در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود و در طی سال‌های گذشته شرکت مایکروسافت نسخه‌های مختلفی از ویندوز را منتشر کرده است که آخرین آن ویندوز ۱۰ است. از همین رو و با توجه به اینکه هر سیستم عاملی یک عمر مشخصی دارد، مایکروسافت اعلام کرده است که از تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ که برابر با ۱۱ آوریل ۲۰۱۷ است، به صورت کامل پشتیبانی خودش از ویندوز ویستا را کنار می‌گذارد.

این توقف پشتیبانی از ویندوز ویستا توسط مایکروسافت به این معنی است که از تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۶، مایکروسافت هیچ وصله امنیتی برای ویندوز ویستا ارائه نمی‌کند و این یعنی آنکه شما خودتان را در معرض حملات مختلف توسط هکرها و خرابکاران سایبری قرار می‌دهید. علاوه بر این مرورگر اینترنت اکسپلور ۹ هم دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود و اگر از این مرورگر استفاده کنید، حساب‌های آنلاین و همچنان رایانه خود را در معرض حملات سایبری مختلف قرار خواهید داد.

به همین دلیل شما باید از تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از ویندوز ویستا استفاده نکنید و باید ویندوز خود را به نسخه بالاتر ویندوز یعنی ۸ و یا ۱۰ ارتقا دهید.