چگونه ویندوز ۱۰ را به‌روز کنید؟

یکی از بهترین راه‌های افزایش کارایی سیستم عامل و هم چنین در امان ماندن از حمله هکرها، به‌روز کردن (Update) سیستم عامل است. شرکت مایکروسافت و هر شرکت سازنده سیستم عامل تلاش می‌کند در هر به‌روزرسانی، مشکلات نسخه اصلی سیستم عامل را رفع کند و به این ترتیب کارایی سیستم عاملش را افزایش دهد. 

برای به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ باید به بخش Windows Update بروید. برای پیدا کردن این بخش، سه راه وجود دارد که در ادامه در مورد هر کدام از آنها صحبت می‌شود.

راه اول: بر روی دکمه ویندوز در قسمت پایین و سمت چپ صفحه نمایش‌تان کلیک کنید. در قسمت جستجو عبارت Windows Update را بنویسید. بر روی گزینه  Windows Update settings کلیک کنید تا به این بخش وارد شوید. 

راه دوم: در روش دوم کافی ست به بخش Notifications در قسمت سمت راست Taskbar یا همان نوار وظیفه رفته و بر روی گزینه All Settings کلیک کرده تا قسمت تنظیمات ویندوز برای شما باز شود. 

در این بخش باید گزینه Update & Security را انتخاب کنید. 

راه سوم: این روش همانند روش دوم است با این تفاوت که این بار باید بر روی دکمه ویندوز خود کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

سپس با انتخاب گزینه Update & Security در پنجره باز شده Settings، وارد بخش به‌روزرسانی‌ ویندوز شوید. 

پس از وارد شدن به بخش به‌روزرسانی ویندوز، با شکلی مشابه شکل زیر مواجه می‌شوید. در این بخش با گزینه‌هایی همچون Windows Update و Backup و Recovery در ستون سمت چپ مواجه می‌شوید. نخستین گزینه بخش به‌روزرسانی‌ ویندوز است که به‌روزرسانی‌های مایکروسافت برای ویندوز را به نمایش در می‌آورد. 

اگر همانند شکل بالا هیچ به‌روزرسانی‌ برای شما به نمایش درنیامد، ممکن است تاکنون سیستم عامل شما وجود به روزرسانی‌های جدید را چک نکرده باشد که از طریق فشردن دکمه Check For Update می‌توانید به صورت دستی این کار را انجام دهید. 

برخی از به‌روزرسانی‌ها نیاز به راه‌اندازی مجدد سیستم عامل (Restart) دارند که مایکروسافت در این بخش به شما امکان برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای راه‌اندازی مجدد سیستم را داده است. شما می‌توانید مشخص کنید که در چه زمانی سیستم شما دوباره راه‌اندازی شود. 

در قسمت پایین‌‌ همان تب Windows Update بخشی به نام Advanced Options وجود دارد که به صورتی پیشرفته‌تر بر به‌روزرسانی‌های ویندوز نظارت می‌کند. 

شما در این بخش می‌توانید مشخص کنید به‌روزرسانی‌ها چگونه نصب شوند و آیا نصب به‌روزرسانی‌ها به صورت اتوماتیک باشد یا دستی. شرکت مایکروسافت البته انجام به‌روزرسانی‌ها را به صورت اتوماتیک قرار داده و اکیدا توصیه می‌شود که این تنظیمات به همین صورت باقی بماند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬