چگونه از Public Key و Private Key نسخه پشتیبان بگیرید؟

زمانی که Public & Private Keys را برای ایمیل خودتان ایجاد کردید، شما به راحتی می‌توانید ایمیل‌های رمزگذاری شده ارسال و دریافت کنید. اما قبل از هر کاری یکی از کارهای مهمی که علاوه بر ایجاد گواهینامه باطل کردن کلید عمومی باید انجام دهید، تهیه نسخه پشتیبانی از کلیدهای عمومی و خصوصی است.

برای ایجاد نسخه پیشتیبانی از کلیدهای خصوصی و عمومی ابتدا شما باید بر روی علامت سه خط که در گوشه سمت راست بالای Thunderbird قرار دارد کلیک کنید و سپس از آنجا Enigmail و Key Management را انتخاب کنید.

با کلیک کردن بر روی Key Management پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که در آنجا می‌توانید کلیدهای عمومی و کلید عمومی/خصوصی خودتان را مدیریت کنید.

نکته: دقت کنید که گزینه Display All Keys by Default تیک خورده باشد در غیر این صورت شما هیچ کلیدی مشاهده نخواهید کرد.

برای گرفتن نسخه پشتیبان ابتدا باید بر روی آدرس ایمیل خود که در اینجا [email protected] است راست کلیک و سپس بر روی Export Keys to File کلیک کنید.

نکته: شما به کمک گزینه Generate & Save Revocation Certificate می‌توانید گواهینامه باطل کردن کلید عمومی را ایجاد کنید. در بخش «چگونه Public Key و Private Key ایجاد کنید؟» در این مورد صحبت شده است.

با کلیک کردن بر روی این گزینه پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما باید گزینه Export Secret Keys را انتخاب کنید زیرا می‌خواهید علاوه بر کلید عمومی، از کلید خصوصی خود نیز یک نسخه پشتیبانی ایجاد کنید.

نکته: اگر می‌خواهید تنها از کلید عمومی یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، تنها کافی است بر روی Export Public Keys Only کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی Export Secret Keys، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما محل ذخیره‌سازی کلیدهای عمومی و خصوصی خود را تعیین می‌کنید. دقت کنید که این دو فایل را باید در یک مکان امن ذخیره کنید و پیشنهاد ما این است که آنها را رمزگذاری کنید و در چندین مکان مختلف مانند دراپ‌باکس، فلش دیسک و... ذخیره کنید.

پس از انتخاب کردن محل ذخیره شدن کلیدهای عمومی/ خصوصی، تنها کافی است بر روی Save کلیک کنید تا فرآیند پشتیبان‌گیری تکمیل شود.

زمانی که فرآیند پشتیبان‌گیری به پایان برسد، پنجره‌ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که خبر از ذخیره شدن موفقیت‌آمیز کلیدها می‌دهد و تنها کافی است بر روی OK کلیک کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬