سوالات متداول درباره LastPass

این بخش به مرور زمان و با توجه به سوالاتی که دریافت می‌شود، به روز خواهد شد.


زمانی که من بر روی سه نقطه برای پر کردن فرم ورود به وب‌سایت کلیک می‌کنم، بخش مربوط به نام کاربری یا ایمیل پر نمی‌شود. مشکل کجاست؟

در برخی موارد این مشکل به دلیل پر شدن اشتباه فرم ذخیره شده در LastPass است و یا اینکه بخش Form Field به اشتباه پر شده است.

برای حل این مشکل ابتدا باید بر روی آیکون LastPass کلیک کنید و سپس حساب مورد نظرتان را ویرایش کنید.

با کلیک کردن بر روی گزینه Edit پنجره‌ای به صورت زیر باز می‌شود که در اینجا ابتدا باید دقت کنید که بخش مربوط به Username و Password به درستی پر باشد.

 اگر این بخش به درستی پر شده بود، باید بر روی تصویر آچار کلیک کنید که به Edit Form Fields فرستاده شوید. وضعیت Edit Form Fields باید به صورت زیر باشد و هیچ Fieldای در آن قرار نداشته باشد.

به این صورت شما می‌توانید این مشکل را حل کنید.

در برخی موارد زمانی که وارد یک وب‌سایت می‌شوم، نوار سبز رنگی در بالای صفحه ظاهر می‌شود. کارکرد این نوار چیست؟

این نوار سبز هر زمان که شما مشخصات ورود به یک حساب‌تان را که تا کنون در LastPass ذخیره نشده است را وارد کنید به شما نشان داده می‌شود که آیا تمایل دارید آن را در LastPass ذخیره کنید یا نه. اگر تمایل داشته باشید، تنها کافی است بر روی Save Site کلیک کنید و اگر نمی‌خواهید که این سوال در آینده از شما برای آن آدرس خاص (مثلا google.com) پرسیده شود باید بر روی Never... کلیک کنید و اگر هم می‌خواهید که این بار ذخیره نشود بر روی علامت ضربدر کلیک کنید.

من می‌خواهم از تمام مرورگرها و مکان‌هایی که در LastPass وارد یا اصطلاحا Login شده‌ام خارج شوم. راه حل چیست؟

برای این کار تنها کافی است که به این آدرس بروید و سپس بر روی گزینه Kill all but current session کلیک کنید.

اگر هم زمانی آدرس عنوان شده در بالا را فراموش کردید، تنها کافی است بر روی آیکون LastPass کلیک کنید و سپس More Options را انتخاب کنید.

سپس Advanced را انتخاب کنید و از آنجا Other Sessions را انتخاب کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬