چگونه رمز عبور یکبار مصرف در LastPass ایجاد کنید؟

برای ورود به حساب LastPass و دسترسی به رمزهای عبور ذخیره شده در آن شما نیاز به Master Password یا همان شاه کلید دارید و هر کسی به این رمز عبور دسترسی داشته باشد به راحتی می‌تواند وارد حساب‌تان شود. از همین رو برای ورود به حساب LastPass، استفاده از Master Password در مکان‌های عمومی مانند کافی‌نت یا فرودگاه به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود زیرا اگر بر روی کامپیوتری که از آن استفاده می‌کنید بدافزاری نصب شده باشد، امکان دزدیده شدن Master Password وجود دارد.

برای حل این مشکل شما می‌توانید یک سری رمز عبور یکبار مصرف درست کنید که امکان استفاده از آن تنها یک بار وجود داشته باشد و به محض استفاده از آن، امکان استفاده مجدد از آن از بین برود.

ایجاد رمز عبور یکبار مصرف

برای ایجاد رمز عبور یکبار مصرف در LastPass ابتدا باید وارد حساب LastPass بشوید و سپس بر روی My Vault کلیک کنید.

سپس با باز شدن پنجره My Vault بر روی سه نقطه در سمت چپ پایین کلیک کنید و سپس Advanced و در نهایت گزینه One Time Passwords را انتخاب کنید.

با کلیک کردن بر روی One Time Passwords، پنجره‌ای باز می‌شود که با وارد کردن Master Password حساب LastPassتان، با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که در آن می‌توانید رمزهای عبور یکبار مصرف خود را بسازید.

برای ایجاد رمز عبور یکبار مصرف تنها کافی است بر روی Add a new One Time Password کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه، اولین رمز عبور یکبار مصرف ایجاد می‌شود.

با هر بار کلیک کردن بر روی گزینه Add a new One Time Password شما می‌توانید یک رمز عبور یکبار مصرف برای LastPass ایجاد کنید.

شما از این رمزهای عبور تنها و تنها یکبار می‌توانید استفاده کنید و امکان استفاده چندین باره از آنها وجود ندارد. هر زمان هم خواستید که تمامی رمزهای عبور یکبار مصرف ایجاد شده را باطل کنید، تنها کافی است بر روی گزینه Clear all OTPs کلیک کنید.

نکته: اگر علاقه دارید که این رمزهای عبور را بر روی کاغذ چاپ کنید، تنها کافی است بر روی گزینه Print کلیک کنید.

دقت کنید که این امکان LastPass در زمانی که در مکان‌های عمومی به اینترنت وصل می‌شوید بسیار کاربردی است و امکان هک شدن حساب LastPassتان را به صفر می‌رساند.


استفاده از رمز عبور یکبار مصرف

برای استفاده از رمز عبور یکبار مصرف LastPass ابتدا باید به صفحه ورود LastPass بروید و سپس بر روی گزینه Log in using a One Time Password کلیک کنید.

زمانی که آدرس ایمیل حساب LastPass و رمز عبور یکبار مصرف را وارد کردید، تنها کافی است بر روی Log In کلیک کنید تا وارد حساب LastPassتان شوید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬