چگونه از LastPass استفاده کنید؟

استفاده از LastPass بسیار ساده است و شما با چند کلیک به راحتی می‌توانید رمز عبور ذخیره شده در LastPass را استفاده کنید. دقت کنید که سادگی استفاده از LastPass با مدیریت و پر کردن فرم مربوط به رمز عبور که در بخش «چگونه به کمک LastPass رمز عبور ایجاد کنید؟» در مورد آن صحبت شده است، رابطه مستقیمی دارد. این بدان معناست که اگر شما آدرس (URL) مربوط به رمز عبور جی‌میل خود را خالی گذاشته باشید و یا آنکه در آن آدرسی دیگری (مثلا amazon.com) نوشته باشید، در زمانی که می‌خواهید وارد حساب جی‌میل خود شوید، LastPass به شما مشخصات حساب‌تان را نشان نمی‌دهد و شما باید به صورت دستی آن را در LastPass جستجو و سپس Copy & Paste کنید.

با این فرض که شما مشخصات رمز عبور در زمان ذخیره کردن در LastPass را به درستی وارد کرده‌اید، زمانی که بخواهید وارد حساب جی‌میل خود بشوید، تنها کافی است بر روی علامت سه نقطه‌ای که در جعبه‌های مربوط به Email و Password هست کلیک کنید.

زمانی که بر روی سه نقطه کلیک کنید، LastPass پنجره‌ای را باز می‌کند که از میان حساب‌هایی که شما با آدرس google.com ذخیره کرده‌اید، می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

زمانی که حساب مورد نظر خود را انتخاب کردید، تنها کافی است بر روی آن کلیک کنید تا نام کاربری به صورت خودکار در جعبه مورد نظر وارد شود و سپس با کلیک بر روی Next، می‌توانید با کلیک بر روی علامت سه نقطه، رمز عبور را وارد جعبه و سپس وارد حساب جی‌میل‌تان شوید.

علاوه بر این شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی آیکون LastPass نیز فرم مربوط به ورود یک وب‌سایت را پر کنید. برای این کار ابتدا باید به وب‌سایتی که می‌خواهید وارد آن شوید بروید و سپس بر روی آیکون LastPass کلیک کنید تا پا پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید.

در مقابل بخش Show Matching Sites، با توجه به تعداد رمزهای عبوری که برای آن وب‌سایت ذخیره کرده باشید، عدد متفاوتی را مشاهده خواهید کرد. در اینجا با توجه به اینکه ما تنها یک رمز عبور مربوط به حساب جی‌میل/ گوگل ذخیره کرده‌ایم،‌ عدد یک نمایش داده می‌شود.

با کلیک بر روی گزینه Show Matching Sites، افزونه LastPass پنجره‌ای مانند تصویر زیر را نشان می‌دهد که در آن به شما لیست حساب‌های ذخیره شده در LastPass برای آن آدرس خاص (در اینجا google.com) را نشان می‌دهد.

برای آنکه فرم ورود به حساب‌تان را از طریق LastPass پر کنید، تنها کافی است بر روی علامت آچار که در مقابل حساب مورد نظرتان قرار دارد (اگر چندین حساب برای آن آدرس در LastPass ذخیره شده باشد) کلیک کنید و سپس گزینه AutoFill را انتخاب کنید تا نام کاربری و رمز عبور در جعبه ورود به حساب‌تان وارد شوند.

زمانی که مشخصات ورود در بخش‌های مربوط به نام کاربردی و رمز عبور ظاهر شدند، تنها کافی است بر روی گزینه Sign in یا ورود کلیک کنید.

اگر زمانی هیچ یک از دو روش توضیح داده شده در بالا کار نکرد، شما می‌توانید بر روی آیکون LastPass کلیک کنید و سپس با رفتن به بخش Show Matching Sites، حساب مورد نظرتان را پیدا کنید. در اینجا اگر می‌خواهید که نام کاربری را در جعبه مربوط به نام کاربری وارد کنید، تنها کافی است بر روی تصویر آدمک‌های که بر روی دو برگه هستند کلیک کنید تا نام کاربری در حافظه کامپیوتر کپی شود و سپس در جعبه مربوط به نام کاربری Paste کنید. اگر هم می‌خواهید رمز عبور را کپی کنید، تنها کافی است که بر روی تصویر قفل‌ها در دو برگه کلیک کنید و سپس در جعبه مربوط به رمز عبور Paste کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬