چگونه افزونه LastPass را دانلود و نصب کنید؟

مهمترین ویژگی LastPass نسبت به دیگر سرویس‌های مدیریت رمز عبور مانند KeePass در افزونه آن است که با نصب آن بر روی مرورگر مورد نظرتان، به راحتی می‌توانید رمز عبور برای یک وب‌سایت/ سرویس ایجاد کنید و یا آنکه تنها با چند کلیک و بدون تایپ کردن چیزی، وارد حساب خود شوید.

برای دانلود و نصب افزونه LastPass ابتدا باید نسخه سازگار با مرورگرتان را دانلود کنید. ما در اینجا نصب بر روی مرورگر گوگل کروم را آموزش می‌دهیم هر چند که فرآیند نصب در سایر مرورگرها یکسان است.

برای دانلود افزونه LastPass ابتدا باید به آدرس https://lastpass.com/download بروید و سپس براساس سیستم عامل‌تان، نسخه مورد نظر را انتخاب کنید. مثلا اگر سیستم عامل شما ویندوز است، تنها کافی است که بر روی Windows کلیک کنید و سپس از لیست ظاهر شده، افزونه مورد نظر را دانلود و نصب کنید.

نکته ۱: پیشنهاد ما آن است که از دانلود و نصب LastPass Universal X Installer خودداری کنید زیرا شما تمام کارهایی که می‌توانید از طریق آن انجام دهید را می‌توانید از طریق افزونه LastPass نیز انجام دهید. (در جایی که X نوشته شده است نام سیستم عامل ظاهر می‌شود، مثلا LastPass Universal Windows Installer)

نکته ۲: LastPass برای برخی مرورگرها نسخه Full Version دارد که پیشنهاد ما آن است که از نسخه معمولی استفاده کنید. تفاوت این دو نسخه در آن است که شما در وضعیت Full Version امکانات اضافی‌ای مانند به اشتراک گذاشتن وضعیت ورود به حساب‌ها در مرورگرهای دیگر را خواهید داشت که برای امنیت بیشتر، نیاز به این امکان نیست.

زمانی که افزونه همسان با مرورگر خود را پیدا کردید- در اینجا LastPass for Chrome- تنها کافی است بر روی گزینه Download کلیک کنید.

زمانی که بر روی گزینه Download کلیک کنید، به صفحه Chrome Web Store راهنمایی می‌شوید که در آنجا به راحتی می‌توانید با کلیک بر روی Add to Chrome+ این افزونه را در کروم دانلود و نصب کنید. دقت کنید که در اینجا ما روش نصب بر روی کروم را آموزش می‌دهیم و در سایر مرورگرها نیز روش نصب تا حدود بسیار زیادی یکسان است.

 با کلیک کردن بر روی Add to Chrome+ پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که از شما می‌خواهد نصب افزونه LastPass را تایید کنید. در اینجا تنها کافی است بر روی Add extension کلیک کنید تا نصب افزونه LastPass به پایان برسد. دقت کنید که در این پنجره به شما اعلام می‌شود که این افزونه چه دسترسی‌هایی را دریافت می‌کند. مثلا افزونه LastPass برای آنکه بتواند رمز عبور برای حساب‌های مختلف شما ایجاد و آنها را ذخیره کند، دسترسی به اطلاعات کلیه وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید را درخواست می‌کند.

زمانی که فرآیند نصب افزونه به پایان برسد، شما می‌توانید آیکون LastPass را در مقابل نوار آدرس مرورگر خود مشاهده کنید. همچنین پنجره‌ای را این افزونه به محض نصب شدن باز می‌کند که از طریق آن می‌توانید یک حساب در LastPass ایجاد و یا وارد حساب LastPass بشوید.

اگر بر روی گزینه Log In کلیک کنید و مشخصات حسابی که قبلا ایجاد کرده‌اید را وارد کنید، آیکون LastPass به رنگ قرمز درمی‌آید که نشاندهنده آن است که شما وارد حساب LastPassتان شده‌اید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬