چگونه یک حساب در LastPass ایجاد کنید؟

برای ایجاد یک حساب در LastPass ابتدا باید به وب‌سایت آن یعنی https://lastpass.com بروید. پس از ورود به وب‌سایت، تنها کافی است بر روی گزینه Log In کلیک کنید.

نکته: شما از طریق نصب افزونه LastPass هم می‌توانید فرآیند ثبت‌نام را انجام بدهید که مراحل آن مانند آنچه در زیر بیان شده است خواهد بود.

با کلیک کردن بر روی Log In به صفحه ورود به حساب LastPass فرستاده می‌شود که به دلیل نداشتن حساب باید بر روی گزینه Create an account now کلیک کنید تا فرآیند باز کردن حساب را آغاز کنید.

در اینجا با فرمی مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید مواجه خواهید شد که باید آن را به صورت زیر پر کنید:

  • Email: آدرس ایمیل خود را وارد کنید. دقت کنید که این آدرس ایمیل باید معتبر باشد.
  • Master Password: این رمز عبور در حقیقت شاه کلید است به گونه‌ای که اگر فردی این رمز عبور را داشته باشد، می‌تواند به تمامی رمزهای عبور و اطلاعاتی که در LastPass ذخیره کرده‌اید دسترسی پیدا کند. از همین رو باید در انتخاب آن دقت لازم را به خرج دهید و با توجه به ویژگی‌های مهم برای انتخاب رمز عبور، آن را انتخاب کنید. دقت کنید که اگر این رمز عبور را فراموش کنید، امکان بازیافت آن بسیار سخت و در بیشتر موارد غیرممکن است!
  • در ضمن نشانگر زیر این گزینه به شما در قوی و پیچیده بودن رمز عبور کمک می‌کند و نشان می‌دهد که رمز عبور انتخابی از سوی شما به چه میزان قوی و پیچیده است.
  • Password Reminder: در این بخش شما می‌توانید واژه یا جمله‌ای را بنویسید تا در صورتی که شاه کلید یا همان Master Password را فراموش کردید، در به یادآوردن آن به شما کمک کند. پیشنهاد ما آن است که این گزینه را برای افزایش امنیت حساب‌تان یک واژه یا جمله بی‌ربط که هیچ کمکی در حدس زدن رمز عبور LastPass نمی‌کند، انتخاب کنید! مثلا یک علامت سوال ساده.
  • Time Zone: بسته به محلی که در آنجا زندگی می‌کنید، باید منطقه زمانی خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال منطقه زمانی ایران که برابر با +۳:۳۰ است.
  • Language: به کمک این گزینه می‌توانید زبان حساب LastPass خود را انتخاب کنید که به صورت پیش‌فرض انگلیسی است و شما می‌توانید زبان‌های دیگر مانند فارسی را نیز انتخاب کنید. ما در اینجا زبان انگلیسی را به عنوان زبان پیش‌فرض انتخاب می‌کنیم.

در نهایت هم باید گزینه I have read and agree with the terms of service and privacy statement را تیک بزنید.

 زمانی که فرم ثبت‌نام را پر کردید، تنها کافی است بر روی Create Account کلیک کنید. زمانی که بر روی این گزینه کلیک کنید، به صفحه‌ای مانند پنجره زیر فرستاده می‌شود که در آنجا باید مجددا شاه کلید یا همان Master Password را وارد کنید تا به این صورت از درست به خاطر داشتن آن مطمئن شوید.

با وارد کردن Master Password باید مجددا بر روی Create Account کلیک کنید تا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید.

در اینجا LastPass به شما پیشنهاد می‌کند که نرم‌افزارش را دانلود کنید که ما از این کار خودداری می‌کنیم زیرا برای کار کردن با LastPass تنها چیزی که لازم خواهیم داشت افزونه آن است.

اگر می‌خواهید که از درستی فرآیند باز کردن حساب‌تان مطمئن شوید، تنها کافی است بر روی Log In کلیک کنید و سپس آدرس ایمیل و رمز عبوری انتخاب‌یتان یا همان Master Password را وارد و بر روی Log In کلیک کنید.

با وارد شدن به حساب LastPassتان، با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬