سوالات متداول درباره رمزگذاری ایمیل

این بخش به مرور زمان و با توجه به سوالاتی که دریافت می‌شود، به روز خواهد شد.من از نسخه غیرقابل حمل Thunderbird استفاده می‌کنم، آیا باید GPG را نصب کنم در حالی که برای نسخه قابل حمل Thunderbird طراحی شده است؟

خیر، شما باید نسخه غیرقابل حمل GPG با نام GnuPG را دانلود و نصب کنید.

اگر رمز عبور مربوط به Private Key یا کلید خصوصی را فراموش کنم، راهی برای بازیافت آن وجود دارد؟

خیر؛ اگر شما رمز عبور مربوط به کلید خصوصی را فراموش کنید، هیچ راهی برای بازیافت آن وجود ندارد و دیگر نمی‌توانید ایمیل‌های رمزگذاری شده به ایمیل‌تان را بخوانید.

آیا کلید خصوصی ایمیل‌ام را می‌توانم با کسی به اشتراک بگذارم؟

خیر؛ تحت هیچ شرایطی شما نباید کلید خصوصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید زیرا در صورتی که کسی کلید خصوصی شما را داشته باشد، می‌تواند ایمیل‌های رمزگذاری شده شما را بخواند.

از کجا می‌توانم تنظیمات مربوط به رمزگذاری یک ایمیل را تغییر بدهیم؟

برای تغییر دادن تنظیمات رمزگذاری یک ایمیل خاص ابتدا باید بر روی آدرس ایمیل راست کلیک کنید و سپس Settings را انتخاب کنید.

با کلیک کردن بر روی Settings، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما باید بر روی OpenPGP Security کلیک کنید.

در اینجا شما می‌توانید تنظیمات مربوط به رمزگذاری ایمیل‌های خود را تغییر دهید. مثلا اگر می‌خواهید پیام‌ها به صورت پیش‌فرض رمزگذاری نشوند، تنها کافی است که تیک کنار Encrypt messages by default را بردارید.

وقتی می‌خواهم ایمیلی به صورت رمزگذاری شده ارسال کنم، پیام زیر نمایش داده می‌شود. مشکل از کجاست؟

این پیام به شما این اخطار را می‌دهد که در حالتی که متن ایمیل به صورت HTML ایجاد شده است، فرآینده امضا یا رمزگذاری ایمیل دچار مشکل شده است. همانگونه که در پیام خطا عنوان شده است، برای حل آن باید به بخش تنظیمات ایمیلی که این پیام خطا را دریافت کرده‌اید بروید و سپس از آنجا به قسمت Composition & Addressing بروید و تیک کنار Compose messages in HTML format را بردارید و بر روی OK کلیک کنید.

با این کار در حقیقت شما ایجاد متن ایمیل به صورت HTML را غیرفعال و مشکل خود را حل کرده‌اید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬