چگونه Enigmail را دانلود و نصب کنید؟

سومین مرحله برای آنکه بتوانید ایمیل‌های ارسالی و دریافتی خود را رمزگذاری کنید، دانلود و نصب افزونه Enigmail است.

نصب و دانلود افزونه Enigmail بسیار ساده و سرراست است و اگر شما افزونه‌ای بر روی مرورگر فایرفاکس دانلود و نصب کرده باشید، فرآیند دانلود و نصب افزونه Enigmail کاملا مشابه خواهد بود.

برای شروع ابتدا وارد Thunderbird شوید و سپس بر روی بخشی که با سه خط زیر هم مشخص شده است و در گوشه سمت راست بالای Thunderbird قرار دارد کلیک و از آنجا Add-ons را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی Add-ons با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که باید در بخش Search all add-ons واژه Enigmail را وارد و کلید Enter بر روی صفحه کلید را فشار دهید.

با فشار دادن کلید Enter بر روی صفحه کلید، Thunderbird افزونه‌ها یا Add-onsهای مرتبط با Enigmail را نشان می‌دهد که شما در اینجا باید بر روی گزینه Install که در مقابل Enigmail قرار دارد کلیک کنید تا فرآیند نصب Enigmail آغاز شود.

با کمی صبر فرآیند نصب Enigmail به پایان می‌رسد و برای آنکه Enigmail بر روی Thunderbird فعال شود، تنها کافی است که بر روی گزینه Restart now کلیک کنید تا به این صورت Thunderbird مجددا راه‌اندازی شود.

زمانی که بر روی Restart now کلیک کنید و Thunderbird مجددا بارگذاری شود، با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که در حقیقت به شما اعلام می‌کند همه چیز برای ایجاد کلیدهای عمومی و خصوصی (Public & Private Keys) آماده است.

در اینجا دانلود و نصب Enigmail بر روی Thunderbird به پایان رسیده است و شما می‌توانید به کمک بخش «چگونه Public Key و Private Key ایجاد کنید؟» کلیدهای عمومی و خصوصی خود را بسازید و ایمیل‌های رمزگذاری شده برای دیگران ارسال کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬