چگونه ایمیل‌تان را در Thunderbird اضافه کنید؟

همانگونه که قبلا بیان کردیم، Thunderbird یک کلاینت مدیریت ایمیل است که به کمک آن می‌توانید ایمیل‌های خود را مدیریت کنید؛ از همین رو برای استفاده از Thunderbird شما نیاز دارید که دستکم یک حساب ایمیل در آن اضافه کنید. به همین دلیل اگر برای اولین بار Thunderbird را اجرا کنید، پنجره‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که در آن از شما درخواست می‌شود تا حساب ایمیلی را اضافه یا ایجاد کنید.

در اینجا Thunderbird به شما پیشنهاد می‌کند که یک حساب در gandi.net ایجاد کنید که با کلیک کردن بر روی گزینه Skip this and use my existing email این درخواست را رد می‌کنید. علت این کار هم به این نکته باز می‌گردد که ما از سرویس ایمیل گوگل یا همان جی‌میل برای ارسال و دریافت ایمیل‌هایمان استفاده می‌کنیم.

با کلیک کردن بر روی گزینه Skip this and use my existing email، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما باید نام خودتان یا هر نام دیگری‌ (Your name)، آدرس ایمیلی که می‌خواهید آن را از طریق Thunderbird مدیریت کنید (Email address) و رمز عبور آدرس ایمیل‌تان (Password) را وارد کنید.

نکته ۱: با توجه به اینکه ورود دو مرحله جی‌میل را فعال کرده‌اید، شما باید از طریق App passwords یک رمز عبور برای Thunderbird ایجاد کنید.

نکته ۲: تیک گزینه Remember password را نگه دارید زیرا اگر آن را بردارید، با هر بار مراجعه به Thunderbird، باید یک رمز عبور ایجاد و آن را وارد کنید.

پس از آنکه اطلاعات حساب جی‌میل خود را وارد کردید، تنها کافی است بر روی Continue کلیک کنید تا فرآیند اضافه شدن حساب جی‌میل‌تان در Thunderbird آغاز شود.

با کمی صبر، شما با پنجره‌ای مانند تصویر بالا مواجه خواهید شد که دو گزینه را در اختیار شما قرار داده است:

  • IMAP: در این حالت هر آنچه در Thunderbird اتفاق بیافتد بر روی سرور ایمیل‌تان که در اینجا جی‌میل است نیز اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال اگر شما یک ایمیل را از اینباکس Thunderbird پاک کنید، این ایمیل از روی سرور جی‌میل نیز پاک خواهد شد. پیشنهاد ما این است که از این گزینه استفاده کنید.
  • POP3: در این حالت تمام ایمیل‌های موجود در سرور جی‌میل دانلود می‌شود و اگر شما یک ایمیل را پاک کنید، این تغییر در سرور جی‌میل اعمال نمی‌شود. به عبارت دیگر فرآیند همگام‌سازی یا همان Sync اتفاق نمی‌افتد.

با انتخاب گزینه IMAP و زمانی که بر روی Done کلیک کنید، گوگل برای اینکه از اتصال جی‌میل به Thunderbird توسط شما اطمینان حاصل کند، پنجره‌ای مانند تصویر زیر به شما نشان می‌دهد که باید رمز عبور ایمیل‌تان را در آن وارد کنید.

زمانی که رمز عبور را وارد کردید، گوگل از شما درخواست می‌کند که امکان دیدن و مدیریت ایمیل‌هایتان توسط Thunderbird را با کلیک بر روی Allow تایید کنید.

با تایید پیام بالا، شما با صفحه اصلی Thunderbird مواجه خواهید شد که آدرس ایمیل مورد نظرتان در آن اضافه شده است و از این پس می‌توانید ایمیل‌های خود را در Thunderbird مدیریت کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬