چگونه Thunderbird را دانلود و نصب کنید؟

Thunderbird یک نرم‌افزار برای مدیریت ایمیل‌ها است که توسط بنیاد Mozilla عرضه شده است. این نرم‌افزار رایگان و متن باز است و به همین دلیل یکی از بهترین نرم‌افزارها برای مدیریت ایمیل است.

نکته: در اینجا چگونگی نصب Thunderbird بر روی PortableApps بیان می‌شود. در صورتی که تمایل دارید آن را بر روی کامپیوتر خود مانند سایر نرم‌افزارها نصب کنید تنها کافی است به آدرس mozilla.org/en-GB/thunderbird مراجعه کنید و Thunderbird را دانلود و مانند دیگر نرم‌افزارها نصب کنید.

در بخش PortableApps شما با چگونگی دانلود و نصب اپلیکیشن‌های مختلف بر روی آن آشنا شدید. برای دانلود و نصب Thunderbird بر روی PortableApps شما باید مراحل زیر را طی کنید.

۱- PortableApps را اجرا کنید.

۲- نسخه قابل حمل Thunderbird را دانلود کنید: همانگونه که قبلا بیان کرده‌ایم، برای نصب یک اپلیکیشن بر روی PortableApp دو روش وجود دارد: آنلاین و آفلاین. ما در اینجا روش آفلاین را توضیح می‌دهیم هر چند که شما می‌توانید از روش آنلاین نیز استفاده کنید.

در روش آفلاین ابتدا باید به وب‌سایت PortableApps بروید و سپس بر روی Apps کلیک کنید.

سپس به دسته‌بندی Internet بروید و از آنجا بر روی Mozilla Thunderbird, Portable Edition کلیک کنید.

در اینجا مانند آنچه در بخش PortableApps یاد گرفته‌اید، تنها کافی است بر روی Download Now کلیک کنید تا فرآیند دانلود اپلیکیشن Thunderbird آغاز شود.

۳- Thunderbird را نصب کنید: حالا که نسخه قابل حمل Thunderbird را دانلود کرده‌اید، تنها کافی است که به PortableApps مراجعه کنید و سپس بر روی Apps و از آنجا بر روی Install a New App کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی Install a New App، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما باید از طریق آن فایل Thunderbird را که در مرحله قبل دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر محل فایل Thunderbird در فولدر Download است.

زمانی که فایل Thunderbird را انتخاب کردید، تنها کافی است بر روی Open کلیک کنید و سپس منتظر شوید تا نصب Thunderbird به پایان برسد.

با مشاهده پنجره‌ای مانند تصویر بالا، فرآیند نصب Thunderbird به پایان رسیده است و در صورتی که علاقه داشته باشید که Thunderbird اجرا شود، تنها کافی است گزینه Run Mozilla Thunderbird, Portable Edition را تیک بزنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬