چگونه PortableApps را اجرا کنید؟

اجرا کردن PortableApps بسیار ساده است. برای اجرای آن تنها کافی است که به محلی که این نرم‌افزار را نصب کرده‌اید مراجعه و سپس بر روی Start کلیک کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر PortableApps در فولدر Downloads نصب شده است و برای اجرا تنها کافی است که بر روی فولدر PortableApps کلیک و سپس Start را انتخاب کنید.

با اجرای Start، این نرم‌افزار لیستی از آخرین تغییرات در PortableApps را به همراه پنجره‌ای که در حال خواندن لیست اپلیکیشن‌های موجود در PortableApps است را نشان می‌دهد.

بسته به سرعت اینترنت‌تان، بعد از مدت زمانی PortableApps پنجره‌ای با نام Portable App Directory را برای شما باز می‌کند که شما می‌توانید لیست تمام اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید در PortableApps نصب کنید را مشاهده کنید. این لیست شامل اپلیکیشن‌های مختلفی مانند Notepad تا 7-Zip و... است که شما می‌توانید براساس نیاز خود هر کدام از آنها را نصب کنید.

برای راحتی کار بهتر است که هیچ کدام از اپلیکیشن‌ها را نصب نکنید و تنها بر روی Next کلیک کنید. علت این پیشنهاد هم به این نکته باز می‌گردد که شما می‌توانید به صورت مجزا و راحت‌تر، هر کدام از اپلیکیشن‌های مورد نظرتان را از وب‌سایت PortableApps دانلود و بر روی آن نصب کنید.با کلیک بر روی Next پنجره‌ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که تایید می‌کند شما هیچ اپلیکیشنی بر روی PortableApps نصب نکرده‌اید.

حال اگر بر روی Finish کلیک کنید، با تصویری مانند آنچه در زیر مشاهده می‌کنید مواجه می‌شوید که باید بر روی Close کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی Close، شما با نمای کلی PortableApps پس از نصب شدن مانند آنچه در زیر مشاهده می‌کنید مواجه خواهید شد. همانگونه که مشاهده می‌کنید، هیچ اپلیکیشنی در ستون سمت چپ قابل مشاهده نیست.

برای نصب اپلیکیشن‌های مختلف بر روی PortableApps نیز تنها کافی است که بر روی Apps کلیک کنید تا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید. در اینجا شما می‌توانید به دو روش اپلیکیشن‌های مختلف بر روی PortableApps نصب کنید که در این مطلب در مورد چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی PortableApps توضیح داده شده است.

در نهایت اگر زمانی خواستید از PortableApps خارج شوید، تنها کافی است که بر روی علامت ضربدر کلیک کنید تا به صورت کامل از این نرم‌افزار خارج شوید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬