سوالات متداول درباره Jitsi

این بخش به مرور زمان و با توجه به سوالاتی که دریافت می‌شود، به روز خواهد شد.


 ویندوز من ۶۴ بیتی است اما نسخه‌ای که دانلود کرده‌ام برای ویندوز ۳۲ بیتی کار می‌کند، راه حل چیست؟

شما می‌توانید از طریق این آدرس نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی Jitsi را دانلود و نصب کنید. دقت کنید که همواره نسخه‌ای که در آن واژه latest عنوان شده است را دانلود کنید که نشانه دهنده از آخرین نسخه منتشر شده Jitsi است.

زمانی که مشخصات حسابم را در Jitsi وارد کردم، با پیام خطایی مانند تصویر زیر مواجه شدم. مشکل از کجاست؟

این پیام در زمانی نمایش داده می‌شود که Jitsi نتواند مشخصات سروری که به آن متصل می‌شود را تایید کند. برای حل این مشکل شما باید بر روی Show Certificate کلیک کنید و با مطالعه گواهینامه از درستی آن اطمینان حاصل کنید. یکی از مواقعی که این پیام ظاهر می‌شود وقتی است که شما از Google App برای مدیریت ایمیل‌های خود استفاده کنید.

زمانی که از درستی گواهینامه اطمینان حاصل کردید، تنها کافی است بر روی Continue anyway کلیک کنید.

چگونه می‌توانم Jitsi را به روز نگه دارم؟

برای به روز نگه داشتن Jitsi، تنها کافی است که بر روی Help در Jitsi کلیک و سپس از آنجا Check for updates را انتخاب کنید.

زمانی که برای اولین بار Jitsi را در ویندوز اجرا کردم، پنجره‌ای با عنوان Windows Security Alert باز شده است. منظور از این پنجره چیست؟
 

این پنجره در حقیقت به دلیل فعال بودن فایروال (Firewall) ویندوز به شما نشان داده می‌شود و از شما درخواست می‌کند که امکان اجازه ارسال و دریافت اطلاعات توسط Jitsi را صادر و رد کنید. اگر می‌خواهید تنها Jitsi بر روی شبکه خانه و محل کارتان کار کند، تنها کافی است که گزینه اول یعنی Private networks را تیک بزنید و اگر می‌خواهید که در مکان‌های عمومی مانند فرودگاه، هتل و... نیز از Jitsi استفاده کنید، گزینه دوم یعنی Public networks را تیک بزنید.

آیا امکان تغییر وضعیت یا همان Status در Jitsi مانند Google Hangout/Talk وجود دارد؟

بله؛ شما برای تغییر وضعیت گفتگوی خود در Jitsi تنها کافی است بر روی بخش زیر اسم حساب‌تان مانند تصویر زیر کلیک و سپس وضعیت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر هم می‌خواهید که متنی در Status خود بنویسید، تنها کافی است که بر روی Set status message کلیک کنید و از آنجا New message را انتخاب و متن مورد نظرتان را بنویسید.

علاوه بر این، یکی از ویژگی‌های خوب Jitsi آن است که شما می‌توانید برای هر یک از حساب‌هایی که بر روی Jitsi اضافه کرده‌اید، یک وضعیت خاص انتخاب کنید. برای این کار تنها کافی است بر روی نام کاربری حساب مورد نظرتان بروید و سپس از آنجا وضعیت مورد نظر یا پیام مورد نظر برای آن حساب را بنویسید.

آیا امکان وارد کردن چندین حساب در Jitsi وجود دارد؟

بله؛ برای اضافه کردن حساب در Jitsi تنها کافی است که بر روی File و سپس Add new account... کلیک کنید.

سپس با باز شدن پنجره زیر، ابتدا نوع حساب خود را انتخاب و مشخصات خواسته شده را وارد می‌کنید.

آیا امکان حذف کردن یک حساب در Jitsi وجود دارد؟

بله؛ برای آنکه حساب‌های مختلفی که در Jitsi اضافه کرده‌اید را مدیریت کنید، تنها کافی است که بر روی Tools و سپس Options کلیک کنید تا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید. در اینجا شما می‌توانید حساب جدید اضافه و یا آنکه حساب‌هایی که اضافه کرده‌اید را پاک کنید.

یک فرد را قبلا تایید هویت کرده‌ام، چگونه می‌توانم وی را مجددا تایید هویت کنم؟

برای آنکه یک نفر را مجددا تایید هویت کنید، تنها کافی است که به صفحه گفتگوی متنی با وی بروید و در حالتی که قفل پنجره گفتگوی متنی بسته است، بر روی Secure chat کلیک کنید و از آنجا Authenticate buddy را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی Authenticate buddy پنجره مربوط به تایید هویت باز می‌شود که قبلا در بخش «چگونه گفتگوی متنی از طریق Jitsi را رمزنگاری کنید؟» در مورد آن صحبت کرده‌ایم.

در زمان برقراری تماس، رنگ قفل قرمز است. مشکل چیست؟
 

قرمز بودن رنگ قفل بدان معناست که مکالمه شما رمزنگاری نیست و امکان شنود وجود دارد. برای حل این مشکل شما باید تماس را قطع و مجددا برقرار کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬