چگونه از Jitsi استفاده کنید؟

Jitsi امکانات مختلفی دارد که در اینجا به کاربردی‌ترین آنها پرداخته می‌شود.

اضافه کردن یک نفر در لیست دوستان

برای آنکه یک نفر را به عنوان دوست از طریق Jitsi اضافه کنید، ابتدا باید آدرس ایمیل (یا نام کاربری) وی را داشته باشید. سپس بر روی گزینه File کلیک کنید و از آنجا Add contanct... را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی Add contact... پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که در آن شما می‌توانید حسابی که می‌خواهید در آن کسی را به عنوان دوست خود اضافه کنید را انتخاب می‌کنید (Select account) و در صورتی که تمایل دارید دوستان خود را دسته‌بندی کنید، کافی است بر روی Select group کلیک کنید و گروه مورد نظر خود را انتخاب یا از طریق Create group... ایجاد کنید.

مهمترین بخش ID or Number است که در آن شما باید نام کاربردی یا ایمیل فردی که می‌خواهید با وی دوست شوید را وارد کنید. به عنوان مثال ما در اینجا [email protected] را وارد می‌کنیم. در قسمت Display name هم می‌توانید نامی که به شما در Jitsi نشان داده می‌شود را وارد کنید؛ البته دقت کنید که این قسمت اختیاری است.

زمانی که کارتان تمام شد، تنها کافی است بر روی Add کلیک کنید.

زمانی که بر روی Add کلیک کنید، برای فردی که درخواست دوستی ارسال کرده‌اید پنجره‌ای مانند تصویر زیر در باز می‌شود که از وی درخواست می‌کند که درخواست دوستی شما را تایید یا رد کرد. دقت کنید که این پنجره در شرایطی باز می‌شود که طرف دیگر هم از Jitsi استفاده کند. علاوه بر این هر زمان که فردی به شما درخواست دوستی ارسال کند، شما پنجره‌ای مانند تصویر زیر در Jitsi مشاهده خواهید کرد که می‌توانید درخواست وی را تایید (Authorize)، رد (Deny) و یا در نظر نگیرید (Ignore).

 زمانی که فردی که درخواست دوستی به او ارسال کرده‌اید، درخواست شما را تایید کند، در زمان تایید وی، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که تایید درخواست شما را اعلام می‌کند.

امکانات مختلف برای تماس

شما از سه طریق می‌توانید به کمک Jitsi با دیگران در تماس باشید:

- متن (شماره ۱): با کلیک بر روی این آیکون، شما می‌توانید گفتگوی متنی را آغاز کنید.

- تماس صوتی (شماره ۲): با کلیک بر روی این آیکون شما می‌توانید تماس صوتی با فرد مورد نظر برقرار کنید.

- تماس تصویری (شماره ۳): با کلیک بر روی این آیکون، شما می‌توانید تماس تصویری با کیفیت بسیار خوب با طرف مقابل خود داشته باشید.

علاوه بر این در صورتی که نیاز داشته باشید که صفحه کامپیوتر خود را با دوست‌تان به اشتراک بگذارید، Share desktop (شماره ۴) به کارتان می‌آید. دقت کنید که هر زمان که بر روی این گزینه کلیک کنید، اخطاری مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که از شما درخواست می‌کند به اشتراک گذاشتن صفحه کامپیوترتان را تایید کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬