چگونه PortableApps را نصب کنید؟

نصب PortableApps بسیار ساده است و نیازی به کار خارق‌العاده‌ای ندارد. برای نصب تنها کافی است که بر روی فایل اجرایی کلیک و سپس زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر ما زبان انگلیسی را به عنوان زبان پیش‌فرض PortableApps انتخاب کرده‌ایم هر چند که شما می‌توانید زبان فارسی را نیز انتخاب کنید.

پس از آنکه زبان مورد نظر را انتخاب کردید، شما با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که باید بر روی Next کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Next مانند تمامی نرم‌افزارهای دیگر، باید با شرایط استفاده از PortableApps موافقت کنید که برای این کار تنها کافی است بر روی I Agree کلیک کنید.

زمانی که با شرایط استفاده از PortableApps موافقت کنید و بر روی I Agree کلیک کنید، پنجره‌ای جدید مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید گزینه اول یعنی New Install را در آن انتخاب کنید. دلیل این انتخاب هم به این نکته باز می‌گردد که ما در اینجا در حال نصب PortableApps برای اولین بار هستیم و نسخه‌ای نداریم که بخواهیم آن را ارتقا دهیم (گزینه Upgrade Existing Install).

با انتخاب New Install و کلیک بر روی Next، پنجره‌ای به صورت زیر در مقابل‌تان باز می‌شود که در آن شما با ۵ گزینه مواجه می‌شوید:

  • Portable: به کمک این گزینه می‌توانید PortableApps را بر روی فلش درایو و یا کارت SD نصب کنید.
  • Cloud: به کمک این گزینه شما می‌توانید PortableApps را بر روی فضای ابری مانند دراپ‌باکس و یا گوگل درایو نصب کنید.
  • Local: این گزینه این امکان را به شما می‌دهد که PortableApps را بر روی رایانه خود و تنها حسابی که هم اکنون در ویندوز از آن استفاده می‌کنید نصب کند.
  • Local All Users: این گزینه مانند گزینه Local است با این تفاوت که PortableApps را در دسترس تمامی افرادی که حساب کاربری بر روی ویندوز دارند قرار می‌دهد.
  • Select a costum location...: این گزینه این امکان را می‌دهد که شما بتوانید PortableApps را در جایی که مد نظر دارید نصب کنید.

در اینجا با توجه به اینکه ما می‌خواهیم در پوشه Downloads این نرم‌افزار را نصب کنیم، گزینه آخر یعنی Select a costum location را انتخاب می‌کنیم. البته دقت کنید که شما به کمک همین گزینه می‌توانید PortableApps را بر روی فلش درایو و فضای ابری هم نصب کنید. 

بعد از انتخاب گزینه آخر، تنها کافی است بر روی Next کلیک کنید تا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید.

در اینجا شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی گزینه Browse...، مکانی که می‌خواهید PortableApps را نصب کنید را انتخاب کنید. این مسیر جایی خواهد بود که شما از طریق آن به PortableApps دسترسی خواهید داشت. همانگونه که در بالا گفته شد، ما تصمیم داریم که PortableApps را در پوشه Downloads نصب کنیم، به همین دلیل این پوشه را انتخاب می‌کنیم. دقت کنید که پوشه‌ای با نام دلخواه‌تان ایجاد کنید، در غیر این صورت تمامی فایل‌ها در مسیری که انتخاب کرده‌اید نصب خواهند شد که مدیریت آنها مشکل خواهند بود.

پیشنهاد ما به شما آن است که نرم‌افزار PortableApps را بر روی فلش درایو نصب کنید تا همواره آن را همراه خود داشته باشید.

زمانی که مسیری که می‌خواهید PortableApps را نصب کنید را انتخاب کردید، تنها کافی است بر روی Next کلیک کنید تا PortableApps پنجره‌ای مانند تصویر زیر را نشان دهد که از شما تایید مسیری که انتخاب کرده‌اید را دریافت کنید.

زمانی که از مسیری که می‌خواهید PortableApps را نصب کنید اطمینان حاصل کردید، تنها کافی است که بر روی Install کلیک کنید تا PortableApps در مسیری که تعیین کرده‌اید بارگذاری شود.

با اتمام بارگذاری، پنجره‌ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی Finish و زدن تیک کنار گزینه Run ProtableApps.com Platform، این نرم‌افزار اجرا خواهد شد.

دقت کنید که شما PortableApps را می‌توانید به راحتی بر روی هر کامپیوتری اجرا کنید و برای اجرای آن نیازی به دسترسی ویژه‌ای مانند Admin نخواهید داشت. این بدان معناست که شما حتی اگر زمانی به صورت Guest به کامپیوتری دسترسی داشته باشید، این نرم‌افزار را می‌توانید اجرا کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬