چگونه Jitsi را نصب کنید؟

نصب Jitsi مانند نرم‌افزارهای دیگر بسیار ساده است به گونه‌ای که در اولین قدم تنها کافی است که بر روی فایل اجرایی Jitsi کلیک کنید تا پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید.

در اینجا تنها کافی است که بر روی Next کلیک کنید تا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه شوید که در آن شرایط استفاده از Jitsi توضیح داده شده است. در صورتی که این شرایط را قبول دارید (که برای نصب Jitsi باید آن را قبول کنید)، باید کنار گزینه I accept terms in the License Agreement را تیک بزنید و بر روی Next کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی Next، شما باید مسیر نصب Jitsi را انتخاب کنید که پیشنهاد ما آن است که مسیر پیش فرض را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

پس از آنکه مسیر نصب Jitsi را تایید کردید، زمان آن می‌رسد که چند تنظیم کلی را برای Jitsi تعریف کنید. تصویر زیر پنجره‌ای است که شما به کمک آن می‌توانید به Jitsi اعلام کنید که آیا:

  • علاقه دارید که آیکون Jitsi را در بخش Start ویندوز خود مشاهده کنید یا نه (Start Menu).
  • علاقه دارید که آیکون Jitsi را در Desktop خود داشته باشید یا نه (Desktop).
  • علاقه دارید که هر زمان که کامپیوتر شما روشن می‌شود، Jitsi به صورت خودکار فعال شود یا نه (Auto-start when computer restarts or reboots).

در صورتی که پاسخ هر کدام از سه سوال بالا مثبت بود، تنها کافی است که تیک کنار آن گزینه را نگه دارید. علاوه بر این در صورتی که بخواهید پروتکل‌های SIP و XMPP را به توسط Jitsi باز کنید، تنها کافی است که کنار هر دوی این گزینه‌ها تیک بزنید. البته پیشنهاد ما این است که این بخش را به صورت پیش‌فرض قرار دهید.

نکته: در صورتی که تمایل دارید در مورد پروتکل‌های SIP و XMPP بیشتر بدانید.، بد نیست به صفحه ویکی‌پدیای هر کدام از آنها بروید.

با کلیک کردن بر روی Next، شما با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن گزینه Install وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن فرآیند نصب Jitsi آغاز می‌شود.

زمانی که فرآیند نصب Jitsi به اتمام برسد، پنجره‌ای مانند تصویر زیر برای شما ظاهر می‌شود که از موفقیت آمیز بودن نصب Jitsi خبر می‌دهد. در اینجا اگر بخواهید که Jitsi اجرا شود، کافی است تیک کنار Launch Jitsi را نگه دارید و بر روی Finish کلیک کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬