چگونه گوگل کروم را پاکسازی کنید؟

اگر هنگام استفاده از کروم با مشکلات و رفتارهای مشکوکی مانند باز شدن صفحه‌های تبلیغاتی، نصب یک نوار ابزار یا Toolbar و… مواجه شدید به گونه‌ای که امکان حذف و حل آن را نداشتید، برنامه Chrome Clean-up Tool که مخصوص سیستم عامل ویندوز است می‌تواند این مشکل حل کند.

کاری که برنامه Chrome Clean-up Tool انجام می‌دهد آن است که مرورگر کروم نصب شده بر روی ویندوز را به حالت تنظیمات کارخانه یا همان Factory Reset باز می‌گرداند.

دانلود Chrome Clean-up Tool

۱- به صفحه Chrome Clean-up Tool مراجعه کنید.

۲- بر روی گزینه Download now کلیک کنید.

۳- در اینجا پنجره‌ای باز می‌شود و شما باید با شرایط استفاده از گوگل کروم موافقت کنید. با کلیک کردن بر روی Accept and Download شما با این شرایط موافقت می‌کنید و فرآیند دانلود آغاز می‌شود.

اجرای Chrome Clean-up Tool

پس از آنکه دانلود Chrome Clean-up Tool به اتمام رسید،‌ تنها کافی است بر روی آن کلیک و آن را اجرا کنید.

پس از اجرا با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که در آن Chrome Clean-up Tool به صورت خودکار شروع به جستجو برای پیدا کردن برنامه‌ها و موارد مشکل‌ساز در مرورگر کروم می‌کند.

بعد از آنکه فرآیند بررسی مروگر کروم انجام شد، کروم در پنجره‌ای برنامه‌هایی که برای مرورگرتان مشکل ایجاد کرده‌اند را نشان می‌دهد.

با کلیک کردن بر روی Remove programs شما فرآیند حذف آن برنامه مشکل‌دار را آغاز می‌کنید و زمانی که Removal complete به اتمام رسید، به آن معنی است که آن برنامه مشکل‌دار از روی مرورگر شما حذف شده است. دقت کنید در زمانی که Chrome Clean-up برنامه‌های مشکل‌دار و مشکوک را حذف می‌کند، ممکن است که مرورگر کروم بسته شود.

در نهایت با کلیک کردن بر روی Continue شما از برنامه Chrome Clean-up Tool خارج می‌شوید و مرورگر کروم‌تان مجددا راه‌اندازی و به صورت خودکار بسته و باز می‌شود. توجه کنید که در این مرحله کروم از شما سوال خواهد کرد که آیا تمایل دارید تنظیمات انجام شده بر روی کروم را به حالت پیش‌فرض بازگردانید که باید بر روی Rest کلیک کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬