چگونه فضای رمزنگاری شده توسط VeraCrypt را باز کنید؟

زمانی که شما فضای رمزنگاری شده را توسط VeraCrypt ایجاد کردید، زمان آن می‌رسد که فایل‌های خود را به داخل آن منتقل کنید تا به این صورت امکان دسترسی به آن توسط دیگران از بین برود.

اولین قدم برای آنکه فایل‌های خود را به کمک فضایی که توسط VeraCrypt ایجاده کرده‌اید، رمزنگاری کنید آن است که VeraCrypt را باز کنید.

با باز کردن VeraCrypt، شما با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که در آن سه بخش وجود دارد. در اینجا با توجه به اینکه می‌خواهیم فایل‌های مهم و حساس خود را رمزنگاری کنیم، با قسمت‌های شماره ۱ و ۳ سروکار خواهیم داشت.

در قسمت شماره ۱ شما باید هر درایوی را که دوست دارید انتخاب کنید. انتخاب درایو به این دلیل است که VeraCrypt فضایی که ایجاد کرده‌اید را به عنوان یک درایو مجازی باز می‌کند. به همین دلیل اگر درایو K را انتخاب کنید، فضای رمزنگاری شده به عنوان درایو K در بخش This PC ویندوز ظاهر می‌شود.

در قسمت شماره ۳ شما باید فایلی که در بخش «چگونه با VeraCrypt یک فضای رمزنگاری شد ایجاد کنید؟» ایجاد کرده‌اید را انتخاب کنید. برای این کار تنها کافی است که بر روی Select File... کلیک کنید.

با انتخاب Select File... پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما از طریق آن باید فضایی که با VeraCrypt ایجاد کرده‌اید را انتخاب و بر روی Open کلیک کنید.

حال تنها کاری که باید انجام دهید آن است که بر روی Mount کلیک کنید تا VeraCrypt فرآیند باز کردن فضای رمزنگاری شده را آغاز کند.

نکته: دقت کنید که گزینه Never save history تیک خورده باشد تا هیچگونه ردی از فعالیت‌های شما در فضای رمزنگاری شده باقی نماند.

زمانی که بر روی Mount کلیک کنید، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود که شما در آن باید رمز عبوری که انتخاب کرده‌اید را وارد کنید. دقت کنید که به هیچ عنوان گزینه‌های Cache passwords and keyfiles in memory و Display password را تیک نزنید زیرا به کمک گزینه اول امکان ذخیره‌سازی رمز عبور در حافظه کامپیوتر و با گزینه دوم امکان نشان دادن آن را می‌دهید.

پس از وارد کردن رمز عبور تنها کافی است که بر روی OK کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی OK، در مقابل درایوی که انتخاب کردید (در اینجا K)، مشخصات فایلی که انتخاب کرده‌اید ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد هم اکنون فایل رمزنگاری شده باز و آماده استفاده است.

برای دسترسی به فضایی رمزنگاری شده توسط VeraCrypt دو راه پیش رو دارید:

  1. بر روی درایوی که انتخاب کرده‌اید (در اینجا K) دو بار کلیک کنید.
  2. به Computer در ویندوز بروید و از آنجا بر روی درایوی که انتخاب کرده‌اید (در اینجا K) کلیک کنید.

در اینجا همه چیز آماده است که شما فایل‌ها خود را در داخل این فضای رمزنگاری شده قرار بدهید و سپس درب آن را ببندید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬