چگونه اطلاعات حساس را رمزنگاری کنید؟

روش‌های مختلفی برای رمزنگاری اطلاعات حساس وجود دارد که هر فرد یا سازمانی بسته به نیاز خود از آنها استفاده می‌کند اما آنچه که برای بسیاری از کاربران در رمزنگاری اطلاعات‌شان مهم است دو نکته است:

  1. فرآیند رمزنگاری اطلاعات ساده و بدون پیچیدگی خاصی باشد.
  2. فرآیند باز کردن رمز و دسترسی به اطلاعات ساده و آسان باشد.

از همین رو زمانی که این دو نکته بیان می‌شود، گزینه‌های پیش رو برای رمزنگاری اطلاعات کاهش چشمگیری پیدا می‌کند هر چند که هم اکنون بهترین و امن‌ترین گزینه، نرم‌افزار VeraCrypt است که برای سیستم‌های عامل مختلفی در دسترس است و به همین دلیل در این بخش ما به شما چگونگی استفاده از VeraCrypt را آموزش می‌دهیم.

اما قبل از آنکه به سراغ آموزش VeraCrypt برویم، بد نیست در مورد رمزنگاری اطلاعات کمی توضیح بدهیم.

رمزنگاری اطلاعات در حقیقت به فرآیندی گفته می‌شود که در آن شما امکان خوانده و دستکاری شدن اطلاعات را توسط افراد غیرمجاز از بین می‌برید. این بدان معناست که اگر زمانی شما اطلاعات مربوط به فیش حقوقی، کپی گذرنامه و... را رمزنگاری کنید، افرادی که کلید باز کردن رمزنگاری را ندارند، امکان دیدن فیش حقوقی، کپی گذرنامه و... را ندارند.

همانگونه که گفته شد، شما برای رمزنگاری اطلاعات می‌توانید از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید که به دلیل کاربردپذیری و آسانی کار با VeraCrypt، ما این نرم‌افزار برای رمزنگاری اطلاعات آموزش می‌دهیم.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬