آموزش متوقف کردن بکاپ‌گیری خودکار در واتساپ

واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های محبوب با بیش از یک میلیارد کاربر در جهان است که امکانات متنوعی دارد و نکته‌ی مهم درمورد این پیام‌رسان، توجه به نکات امنیتی و حفاظت از حریم‌خصوصی است. مساله‌ی تهیه نسخه پشتیبان (بکاپ‌) از مکالمات در این پیام‌رسان و ذخیره آن در فضای کلاد، مانند گوگل درایو و آی‌کلاد، قابلیتی است که می‌توان آن را هم خوب برای مواقع ضروری جهت بازیابی معرفی کرد و هم خطرناک، از حیث این که در صورت هک شدن حساب‌کاربری گوگل‌ درایو و آی‌کلاد شما، ممکن است متن تمام مکالمات واتساپ شما به دست هکرها بیافتد. از این رو ما به شما توصیه می‌کنیم که تهیه نسخه پیشتیبان در این پیام‌رسان را که به‌صورت خودکار و پیش‌فرض فعال است، غیرفعال کنید.


متوقف کردن بکاپ واتساپ در اندروید (Android)

برای غیرفعال کردن بکاپ‌گیری خودکار در تلفن‌های همراه اندرویدی، کافیست دکمه آپشن در برنامه واتساپ (آیکون سه‌نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه) را فشار دهید و از لیست کشویی نمایش داده شده، گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

 

از صفحه Settings گزینه Chats را انتخاب کرده و در صفحه به بخش Chat backup بروید.

 

در این بخش از کادر Google Drive Settings گزینه‌ی Back up to Google Drive را انتخاب کرده و از لیست نمایش شده، گزینه‌ی Never را تایید کنید تا تهیه نسخه پشتیبان در حساب کاربری گوگل شما برای همیشه متوقف شود.


متوقف کردن بکاپ واتساپ در آیفون (iOS)

برای جلوگیری از تهیه نسخه پشتیبان در گوشی‌های iOS به بخش تنظیمات Settings رفته و سپس گزینه Chats را انتخاب کنید.

 

در صفحه‌ی Chat Backup گزینه‌ی Auto Backup را انتخاب کنید و از لیست نمایش داده شده، گزینه‌ی Off را تایید کنید تا تهیه نسخه پشتیبان واتساپ به‌صورت خودکار متوقف شود.

 


حذف بکاپ واتساپ از آی‌کلاد (iCloud)

برای حذف بکاپ واتساپ از آی‌کلاد به تنظیمات Settings اصلی تلفن در iOS بروید. سپس با انتخاب نام کاربری خود (Apple ID) به صفحه تنظیمات حساب کاربری دستگاه رفته و از لیست نمایش داده شده iCloud را انتخاب و از بخش تنظیمات iCloud گزینه‌ی WhatsApp را خاموش کنید.

 


حذف بکاپ واتساپ از گوگل درایو (Google Drive)

برای حذف بکاپ‌های ذخیره شده‌ی پیام‌رسان واتساپ از حافظه گوگل درایو کافیست وارد حساب کاربری گوگل درایو خود از طریق نشانی https://drive.google.com شوید. سپس از طریق آیکون چرخ‌دنده در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، گزینه Settings را انتخاب کنید.

 

در پنجره تنظیمات (Settings) گزینه‌ی Manage Apps در گوشه سمت چپ تصویر را انتخاب کنید و سپس از لیست نمایش داده شده، با کلیک بر روی Options در مقابل نام WhatsApp Messanger گزینه‌ی Disconnect from Drive را انتخاب کنید.

 

با انتخاب گزینه‌ی Disconnect from Drive پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که با کلیک روی گزینه Disconnect دسترسی واتساپ به حساب کاربری گوگل درایو شما برای پشتیبان‌گیری متوقف خواهد شد.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬