فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای توییتر بدون نیاز به پیامک

فعال‌سازی احراز هویت مرحله دوم در توییتر، یکی از موارد مهمی است که پیش از این برای فعال کردن آن، نیاز به استفاده از شماره تلفن و شیوه پیامکی بود. روشی منسوج با نگرانی‌های فراوان کاربران درخصوص شنود پیامک‌ها و سرقت اطلاعات حساب از این طریق که با معرفی شدن شیوه جدید، دیگر می‌توان مطمئن‌تر از پیش، از آن استفاده کرد.

شبکه اجتماعی توییتر به‌تازگی با معرفی قابلیت استفاده از اپلیکیشن‌های ایجاد کد احراز هویت مرحله دوم برای تنظیم ورود دو مرحله‌ای، این امکان را برای کاربران خود فراهم ساخته است که ارسال کد از طریق پیامک‌های موبایلی را غیرفعال و فقط از طریق اپلیکیشن‌های مطمئن اقدام کنند.

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه این قابلیت را برای حساب کاربری خود فعال کنید.

 

فعال‌سازی احراز هویت از طریق اپلیکیشن

۱- از طریق مرورگر در رایانه‌‌تان وارد حساب کاربری خود شوید و از منوی حساب کاربری، گزینه Settings and Privacy را انتخاب کنید.

۲- از بخش Security در زیرمجموعه Account، گزینه Review your login verification methods را انتخاب کنید.

۳- در مرحله بعد، توییتر از شما کلمه عبور حساب‌کاربری‌تان را برای تایید ادامه فرآیند فعال‌سازی خواهد پرسید، بعد از Confirm‌ کردن رمز خود، صفحه Login Verification به شما نمایش داده خواهد شد.

۴- در صفحه Login Verification گزینه Setup را که مقابل Mobile security app نوشته شده است را انتخاب کنید. توجه داشته باشید گزینه Setup در مواردی شاید برای شما Edit یا Reverify نوشته باشد. پس از انتخاب Setup، توییتر پنجره‌ای با عنوان Security app به شما نمایش می‌دهد که روی Start کلیک کنید.

۵- در این مرحله یک کد QR به شما نمایش داده می‌شود که می‌بایست آن را از طریق یک اپلیکیشن ایجاد کننده‌ی کد احراز هویت موبایلی، مانند Google Authenticator اسکن و تایید کنید. سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

۶- سپس اپلیکیشن Google Authenticator موبایل، به شما یک کد را به مدت ۳۰ ثانیه نمایش خواهد داد که باید آن کد ایجاد شده را در صفحه Try it now وارد کرده و روی کلید Verify کلیک کنید.

۷- در پایان توییتر به شما پیغامی را مبنی بر موفقیت آمیز بودن فعال‌سازی نمایش می‌دهد که کافیست روی کلید Got it کلیک کنید.

 

 

غیرفعال‌سازی ارسال کد از طریق پیامک

پس از فعال‌سازی احراز هویت از طریق اپلیکیشن، می‌توانید ارسال کد پیامکی به شماره تلفن‌تان را متوقف کنید. برای اینکار کافیست از بخش Login Verification، روی گزینه edit در مقابل Text message کلیک کرده و سپس گزینه Off را انتخاب و Save کنید.

 

 

ایجاد و ذخیره کد پشتیبان

نکته مهم پایانی این است که توصیه می‌شود یک کد پشتیبان برای مواقعی که به اپلیکیشن ایجاد کد احراز هویت مرحله دوم خود  دسترسی ندارید، ایجاد کرده و در مکانی امن، آن را نگهداری کنید. برای اینکار کافیست از بخش Login Verification، روی Get backup code کلیک کرده و کد نمایش داده شده را یادداشت یا در مکانی مطمئن ذخیره کنید.

 

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬