فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام از طریق پیامک

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای در اینستاگرام، یکی از مهم‌ترین موارد برای احراز هویت جهت دسترسی به حساب‌های کاربری محسوب می‌شود. شما می‌توانید با فعال‌سازی این قابلیت، امنیت حساب کاربری خودتان را ارتقاء داده و تا حد ممکن از هک شدن، پیشگیری کنید.

 

فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله‌ای

برای فعال سازی ورود دو مرحله‌ای، وارد برنامه اینستاگرام شوید و از قسمت حساب کاربری، بخش تنظیمات را باز کنید.

تنظیمات حساب کاربری

 

در این مرحله از بخش تنظیمات، گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

گزینه Two-Factor Authentication

 

بعد از انتخاب Two-Factor Authentication روی گزینه Require Security Code بزنید.

گزینه Require Security Code

 

سپس اینستاگرام به شما پیغامی را نمایش می‌دهد که می‌گوید برای فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای، نیاز به شماره تلفن شما دارد که برای ثبت Add Number را بزنید.

گزینه Add Number

 

در این مرحله از لیست Select Your Country پیش شماره کشور خودتان را انتخاب کنید. برای مثال ما در این مرحله کشور ایران (+98) را انتخاب کرده‌ایم.

گزینه Select Your Country

 

در مرحله بعد، شماره تلفن‌تان را ثبت کنید. (توجه داشته باشید نیازی به نوشتن پیش‌شماره صفر در ابتدای شماره تلفن نیست)

گزینه Phone Number

 

در این مرحله چند لحظه باید صبر کنید تا کد ۶ رقمی تاییدیه، از طرف اینستاگرام برای شما پیامک شود. پس از دریافت آن را در کادر زیر وارد کنید تا ورود دو مرحله‌ای حساب کاربری شما فعال شود.

گزینه Verify Phone Number

 

پس از فعال‌سازی، اینستاگرام هربار پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور صحیح، یک کد شش رقمی را به شماره تلفن شما پیامک خواهد کرد که باید برای احراز هویت و ورود مرحله دوم، به آن دسترسی داشته باشید.

ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام

 


 

تهیه کدهای پشتیبان

یکی از نکات مهمی که اغلب کاربران به آن توجه کافی ندارند، تهیه و نگهداری از کد‌های پشتیبان حساب‌های کاربری است. این کدها به شما کمک می‌کند تا در مواقع ضروری، به‌ویژه زمانی که به سیم‌کارت و تلفن همراهتان دسترسی ندارید، برای احراز هویت جهت ورود دو مرحله‌ای به اینستاگرام استفاده کنید.

لذا برای تهیه آن، از زیر مجموعه تنظیمات حساب کاربری و از بخش Two-Factor Authentication گزینه Get Backup Codes را بزنید.

گزینه Get Backup Codes

 

در این مرحله ۵ کد شش رقمی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای ورود به اینستاگرام، تنها یک‌بار استفاده کنید و پس از استفاده باطل خواهند شد.

گزینه Backup Codes

توصیه می‌شود این کدها را در یک جای امن و مطمئن، یادداشت و نگهداری کنید. همچنین در صورت استفاده و باطل شدن کدها می‌توانید از Get New Codes برای تهیه کدهای پشتیبان جدید استفاده کنید. ضمن اینکه در این بخش، دو ویژگی Copy Codes برای کپی گرفتن از کدها و Take Screenshot برای عکس گرفتن از این صفحه در اختیار شما قرار داده است.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬