چگونه ورود دو مرحله‌ای فیسبوک را فعال کنید؟ (دریافت کدهای بازیابی)

فیسبوک برای ارتقاء امنیت دسترسی به حساب‌های کاربری‌، قابلیتی به نام احراز هویت دو مرحله‌ای دارد که با تنظیم آن، ورود دو مرحله‌ای حساب فیسبوکی شما فعال می‌شود.

ورود دو مرحله‌ای به امکانی گفته می‌شود که شما برای وارد شدن به فیسبوک، علاوه بر رمز عبور حساب‌ کاربری، به یک کد یکبار مصرف، نیز نیاز خواهید داشت. احراز هویت برای ورود دو مرحله‌ای به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. مانند:

  • (Text Message (SMS: از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه
  • Security Keys: از طریق کلید‌های امنیتی مانند کلید‌های سخت‌افزاری شرکت Yubico
  • Code Generator: از طریق اپلیکیشن‌های ایجاد کد احراز هویت یکبار مصرف
  • Recovery Codes: کدهای بازیابی و پشتیبان که در مواقع ضروری و نداشتن دسترسی به ابزارهای تایید هویت مانند موبایل، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

تهیه Recovery Codes

برای تهیه کدهای بازیابی و پشتیبان احراز هویت، از بخش تنظیمات حساب کاربری فیسبوک به زیر شاخه Security مراجعه کنید. سپس روی Two-Factor Authentication کلیک کنید.

احراز هویت دو مرحله‌ای در فیسبوک

 

از بخش Code Generator زیر مجموعه Two-Factor Authentication روی لینک Get Codes کلیک کنید.

تهیه کدهای پشتیبان فیسبوک

 

در پنجره Your Recovery Codes فیسبوک ۱۰ کد یکبار مصرف برای مواقع ضروری (زمانی‌که تلفن همراه شما برای دریافت پیامک با مشکل مواجه است یا زمانی‌که دسترسی به اپلیکیشن احراز هویت ندارید) در اختیارتان قرار می‌دهد که از آن‌ها می‌توانید برای ورود دو مرحله‌ای استفاده کنید.

کدهای پشتیبان احراز هویت فیسبوک

 

توجه داشته باشید ذخیره این کدها به صورت فایل متنی در رایانه شیوه‌‌ای ناامن بوده و بهتر است آن‌ها را در یک جای مطمئن یادداشت و نگهداری کنید.

 

نکته: فیسبوک این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که همه‌ی شیوه‌های موجود برای احراز هویت را فعال و از آن‌ها در کنار هم استفاده کنند. اما توجه داشته باشید که استفاده از تایید هویت از طریق پیامک، به دلیل احتمال شنود مخابراتی پیامک‌ها، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬