چگونه ورود دو مرحله‌ای فیسبوک را فعال کنید؟ (فعال‌سازی اپلیکیشن)

فیسبوک برای ارتقاء امنیت دسترسی به حساب‌های کاربری‌، قابلیتی به نام احراز هویت دو مرحله‌ای دارد که با تنظیم آن، ورود دو مرحله‌ای حساب فیسبوکی شما فعال می‌شود.

ورود دو مرحله‌ای به امکانی گفته می‌شود که شما برای وارد شدن به فیسبوک، علاوه بر رمز عبور حساب‌ کاربری، به یک کد یکبار مصرف، نیز نیاز خواهید داشت. احراز هویت برای ورود دو مرحله‌ای به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. مانند:

  • (Text Message (SMS: از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه
  • Security Keys: از طریق کلید‌های امنیتی مانند کلید‌های سخت‌افزاری شرکت Yubico
  • Code Generator: از طریق اپلیکیشن‌های ایجاد کد احراز هویت یکبار مصرف
  • Recovery Codes: کدهای بازیابی و پشتیبان که در مواقع ضروری و نداشتن دسترسی به ابزارهای تایید هویت مانند موبایل، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

فعال‌سازی Code Generator

یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های احراز هویت، استفاده از اپلیکیشن‌های تولید کد یکبار مصرف برای ورود دو مرحله‌ای است. این ویژگی در فیسبوک از دو طریق متفاوت قابل فعال‌سازی است. از طریق خود اپلیکیشن فیسبوک در موبایل و از طریق اپلیکیشن‌های تولید کد احراز هویت، مانند  Google Authenticator که در مطلب آموزش فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای برای جیمیل، درمورد آن توضیح داده شده است.

برای فعال سازی این قابلیت، از بخش تنظیمات حساب کاربری فیسبوک به زیر شاخه Security مراجعه کنید. سپس روی Two-Factor Authentication کلیک کنید.

احراز هویت دو مرحله‌ای در فیسبوک

 

از بخش Code Generator زیر مجموعه Two-Factor Authentication روی لینک third party app کلیک کنید.

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای با اپلیکیشن

 

در پنجره Set Up a Third Party App to Generate Codes بارکد نمایش‌ داده شده را توسط اپلیکیشن Google Authenticator اسکن کنید تا یک کد موقت توسط اپلیکیشن برای شما ایجاد شود. سپس کد شش رقمی موقت را در بخش Security Code ثبت و روی Confirm‌ کلیک کنید تا فرآیند فعال سازی با موفقیت تکمیل شود.

تایید فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای

 

پس از اتمام فعال‌سازی این قابلیت، هر بار به هنگام ورود به حساب کاربری‌تان، فیسبوک از شما کد یکبار مصرف تولید شده توسط Google Authonticator را خواهد پرسید.

 

یادآوری: در صورتی نداشتن Google Authonticator، می‌توانید آن را از طریق منابع رسمی فروشگاه اپلیکیشن موبایل دانلود و نصب نمایید.

نکته: فیسبوک این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که همه‌ی شیوه‌های موجود برای احراز هویت را فعال و از آن‌ها در کنار هم استفاده کنند. اما توجه داشته باشید که استفاده از تایید هویت از طریق پیامک، به دلیل احتمال شنود مخابراتی پیامک‌ها، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬