چگونه ورود دو مرحله‌ای فیسبوک را فعال کنید؟ (فعال‌سازی پیامک)

فیسبوک برای ارتقاء امنیت دسترسی به حساب‌های کاربری‌، قابلیتی به نام احراز هویت دو مرحله‌ای دارد که با تنظیم آن، ورود دو مرحله‌ای حساب فیسبوکی شما فعال می‌شود.

ورود دو مرحله‌ای به امکانی گفته می‌شود که شما برای وارد شدن به فیسبوک، علاوه بر رمز عبور حساب‌ کاربری، به یک کد یکبار مصرف، نیز نیاز خواهید داشت. احراز هویت برای ورود دو مرحله‌ای به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. مانند:

  • (Text Message (SMS: از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه
  • Security Keys: از طریق کلید‌های امنیتی مانند کلید‌های سخت‌افزاری شرکت Yubico
  • Code Generator: از طریق اپلیکیشن‌های ایجاد کد احراز هویت یکبار مصرف
  • Recovery Codes: کدهای بازیابی و پشتیبان که در مواقع ضروری و نداشتن دسترسی به ابزارهای تایید هویت مانند موبایل، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

فعال‌سازی (Text Messages (SMS​

برای فعال سازی این قابلیت، از بخش تنظیمات حساب کاربری فیسبوک به زیر شاخه Security مراجعه کنید. سپس روی Two-Factor Authentication کلیک کنید.​

احراز هویت دو مرحله‌ای فیسبوک

برای فعال‌سازی تایید هویت از طریق پیامک، از بخش (Text Messages (SMS زیر مجموعه Two-Factor Authentication روی گزینه‌ی Add Phone کلیک کنید.

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای

 

سپس از لیست Country code ، پیش شماره تلفن کشورتان (برای مثال کشور ایران: Iran +98) را انتخاب کنید. در مرحله بعد در کادر Phone number شماره موبایل‌تان را (بدون عدد صفر آغازین شماره موبایل) وارد کرده و بعد از آن روی کلید Continue کلیک کنید.

ثبت شماره تلفن ایران برای فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای

 

در نهایت یک کد شش رقمی از طرف فیسبوک به موبایل شما پیامک می‌شود که با وارد سازی آن کد و Confirm آن در کادر Enter Your Confirmation Code، فرآیند فعال‌سازی تایید هویت به پایان می‌رسد.

تایید فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای

 

توجه داشته باشید بعد از اتمام این مراحل و فعال سازی احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک، به هنگام ورود به حساب‌ کاربری‌تان، فیسبوک کد احراز هویت یکبار مصرفی را برای شما پیامک خواهد کرد و شما تنها یکبار مجاز به استفاده از آن کد خواهید بود و هر بار به صورت جداگانه این کد تولید و برای شما ارسال خواهد شد.

 

نکته: فیسبوک این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که همه‌ی شیوه‌های موجود برای احراز هویت را فعال و از آن‌ها در کنار هم استفاده کنند. اما توجه داشته باشید که استفاده از تایید هویت از طریق پیامک، به دلیل احتمال شنود مخابراتی پیامک‌ها، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬