سوالات متداول درباره PortableApps

این بخش به مرور زمان و با توجه به سوالاتی که دریافت می‌شود، به روز خواهد شد.


آیا برای نصب و استفاده از PortableApps نیاز به دسترسی Admin در سیستم عامل ویندوز دارم؟

خیر؛ شما با هر دسترسی‌ای می‌توانید PortableApps را نصب، اجرا و از آن استفاده کنید.

آیا PortableApps را می‌توانم بر روی دسکتاپ و یا هارد کامپیوترم نصب کنم؟

بله؛ شما می‌توانید PortableApps را بر روی هارد دیسک، فلش دیسک، سی‌دی و... نصب کنید هر چند که به صورت کلی پیشنهاد می‌شود آن را بر روی فلش دیسک نصب کنید تا همواره و در هر زمانی که به آن نیاز داشتید، در دسترس باشد.

آیا میان مروگر فایرفاکس/ کروم نصب شده بر روی ویندوز با نسخه PortableApps رابطه‌ای وجود دارد؟

خیر؛ هیچگونه ارتباطی میان مرورگرهایی که بر روی ویندوز نصب کرده‌اید با مرورگرهایی که بر روی PortableApps نصب کرده‌اید وجود ندارد. این بدان معناست که هر کدام از این مرورگرها به صورت مستقل فعالیت می‌کنند. به طور کلی این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچ رابطه‌ای میان اپلیکیشن‌های که از طریق PortableApps استفاده می‌کنید با نرم‌افزارهایی که بر روی سیستم عامل‌تان نصب شده است وجود ندارد.

آیا PortableApps نیاز به به‌روزرسانی دارد؟

بله؛ PortableApps و تمامی اپلیکیشن‌هایی که بر روی آن نصب شده‌اند مانند هر نرم‌افزار و اپلیکیشن دیگری نیاز به به‌روزرسانی دارند. برای به‌روزرسانی نیز تنها کافی است که وارد PortableApps بشوید و سپس بر روی Apps کلیک و از آنجا گزینه Check for Updates را انتخاب کنید.

آیا روش دیگری به جز مراجعه به وب‌سایت PortableApps برای پیدا کردن اپلیکیشن‌های پرتابل وجود دارد؟

بله؛ شما به راحتی و با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید نسخه‌های پرتابل نرم‌افزارهای مختلف را پیدا کنید. البته دقت کنید که در برخی موارد نسخه‌های پرتابل را نمی‌توانید بر روی PortableApps نصب کنید و باید از آنها به صورت مجزا استفاده کنید.

پسوند اپلیکیشن‌های مربوط به PortableApps چیست؟

پسوند فایل‌های مربوط به PortableApps به صورت paf.exe است و تنها از طریق نرم‌افزار PortableApps قابل اجرا هستند.

آیا از PortableApps می‌توان نسخه پشتیان یا همان Backup گرفت؟

بله؛ شما به راحتی و تنها با کپی کردن پوشه مربوط به PortableApps می‌توانید یک نسخه پشتیبان کامل از نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی PortableApps داشته باشید.

آیا از PortableApps می‌توان در چندین کامپیوتر استفاده کرد؟

بله؛ شما می‌توانید از PortableApps در چندین کامپیوتر به صورت همزمان استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید آن است که یک نسخه از پوشه PortableApps را کپی و بر روی کامپیوترهای مختلف بریزید.

آیا با جابه‌جا کردن پوشه PortableApps، تغییری در اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی آن صورت می‌گیرد؟

خیر؛ با جابه‌جا کردن پوشه PortableApps هیچ تغییری در اپلیکیشن‌ها و اطلاعات وارد شده در آن بوجود نمی‌آید و شما با خیال راحت می‌توانید پوشه PortableApps را جابه‌جا و از یک کامپیوتر و کامپیوتر دیگر منتقل کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬