چگونه ورود دو مرحله‌ای در WhatsApp را فعال کنید؟

ورود دو مرحله‌ای یکی از ویژگی‌هایی است که به کمک آن می‌توانید امنیت حساب‌های مختلف خود را افزایش دهید. WhatsApp (واتس‌اپ) یکی از اپلیکیشن‌هایی است که از این ویژگی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید به راحتی امنیت حساب واتس‌اپ خودتان را افزایش دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ورود دو مرحله‌ای می‌توانید بخش اول این مطلب بی‌خوف با عنوان «چگونه ورود دو مرحله‌ای جی‌میل را فعال کنید؟» را بخوانید.

برای فعال ورود دو مرحله‌ای در واتس‌اپ ابتدا باید به Settings یا تنظیمات بروید.

با وارد شدن به بخش Settings، حال باید گزینه حساب یا Account را انتخاب کنید.

زمانی که وارد بخش Account بشوید، گزینه‌ای با نام Two-step verification یا همان ورود دو مرحله‌ای را مشاهده خواهید کرد.

با انتخاب گزینه Two-step verification با تصویری مانند پنجره زیر مواجه می‌شوید که در آن توضیح داده شده است که با فعال کردن ورود دو مرحله‌ای، برای دسترسی به حساب WhatsAppتان نیاز خواهید داشت که کدی را وارد کنید. در اینجا تنها کافی است که گزینه Enable یا فعال کردن را انتخاب کنید.

با انتخاب Enable، حال شما باید کد ۶ رقمی‌ای را وارد کنید تا هر زمانی که خواستید در دستگاه جدیدی از WhatsApp استفاده کنید، این کد را وارد کنید.

با وارد کردن کد، WhatsApp برای اینکه اطمینان حاصل کند که کد را به درستی وارد کرده‌اید، از شما می‌خواهد که آن را مجددا وارد کنید.

زمانی که کد را برای بار دوم و به صورت صحیح وارد کردید، WhatsApp از شما می‌خواهد که آدرس ایمیلی را وارد کنید تا به کمک آن بتوانید کد ۶ رقمی‌ای که انتخاب کرده‌اید را بازیابی کنید. این امکان در حالتی به کمک شما می‌آید که کد ۶ رقمی را به هر دلیلی فراموش کرده باشید.

زمانی که آدرس ایمیل را وارد کردید، WhatsApp برای اینکه از درست بودن آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید اطمینان حاصل کند، از شما می‌خواهد که آدرس ایمیل را مجددا وارد کنید.

زمانی که آدرس ایمیل را برای بار دوم وارد کردید، تصویری مانند آنچه در زیر مشاهده می‌کنید به شما نمایش داده می‌شود که در آن از فعال شدن ورود دو مرحله‌ای خبر می‌دهد.

زمانی که بر روی گزینه Done یا انجام شد بزنید، با گزینه‌هایی مانند تصویر زیر مواجه می‌شود که در آن سه گزینه وجود دارد:

  • Disable: به کمک این گزینه می‌توانید ورود دو مرحله‌ای را غیرفعال کنید که انتخاب آن را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم.
  • Change passcode: به کمک این گزینه می‌توانید کد ۶ رقمی‌ای که برای دسترسی به WhatsApp در دستگاه جدید انتخاب کرده‌اید را تغییر دهید.
  • Change email address: به کمک این گزینه می‌توانید آدرس ایمیلی که برای بازیابی کد ۶ رقمی که در زمان فعال کردن ورود دو مرحله‌ای انتخاب کرده‌اید را تغییر دهید.
آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬