چگونه از نصب اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای نامعتبر و خرابکار در مک او اس جلوگیری کنید؟

یکی از روش‌های راحت و آسوده برای مقابله با آلوده شدن مک او اس آن است که از نصب اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای نامعتبر بر روی مک خودداری کنید. برای این کار اپل راه حل بسیار ساده و کارآمدی را در نظر گرفته است که به کمک آن شما تنها امکان نصب نرم‌افزارهایی را بر روی مک او اس خودتان می‌دهید که از نظر اپل تایید شده و مورد اطمینان باشند.

دقت کنید که فعال کردن این ویژگی شدیدا توصیه می‌شود زیرا شما را در مقابله با بسیاری از بدافزارهایی که در سال‌های اخیر توسط خرابکاران سایبری ایجاد شده است محافظت می‌کند.

برای شروع و فعال کردن این امکان ابتدا باید به System Preferences بروید. برای این کار تنها کافی است که بر روی تصویر ذره‌بین یا همان Spitlight Search در گوشه سمت راست صفحه مک‌تان کلیک کنید و سپس System Preferences را بنویسید.

حال با باز شدن System Preferences تنها کافی است بر روی Security & Privacy کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی Security & Privacy با پنجره‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شود که باید از نوارد بالایی گزینه General را انتخاب کنید. 

نکته: به صورت پیش‌فرض و با باز کردن Security & Privacy این گزینه انتخاب شده است.

حال کافی است ابتدا بر روی علامت قفل زرد رنگ که در گوشه پایین سمت چپ قرار دارد کلیک کنید تا امکان تغییرات فعال شود. با کلیک کردن بر روی این قفل، مک او اس از شما می‌خواهد که نام کاربری و رمز عبور مربوط به حساب ادمین مک‌تان را وارد و سپس بر روی Unlock کلیک کنید.

با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مربوط به حساب ادمین مک‌تان، حال تنها کافی است که از بخش Allow apps downloaded from گزینه App Store را انتخاب کنید.

در اینجا کار تمام است و از این پس تنها اپلیکیشن‌هایی که از طریق App Store ارائه می‌شوند قابل نصب بر روی مک‌تان هستند.

آیا این مطلب مفید بود؟
‫مطلب به‌روز نیست؟‬